PARKETT JA KORK

Parkett kui põrandakate on suurepärane valik, kuid sobiva toote valimine polegi alati nii lihtne ülesanne. Traditsiooniliselt koosnes parkett massiivpuidu lippidest või laudadest, kuid järjest enam on need asendunud tööstusliku 2- või 3-kihilise lauparketiga, kus ka pealispind on juba oma kaitsva töötluse saanud ja paigaldusprotsess on kiire. Puit, kui looduslik materjal paisub ja kahaneb, kuid kõige suurem on liikumine just piki suunas. Mitmekihilise toote konstruktsiooni juures aitavad vastanduvad jõud parketti stabiliseerida. Lai tammelaud omab väga eksklusiivset väljanägemist, kuid oluline on arvestada, et laius lisab ka hinda ning parketi kahanemisest tekkivad praod on laiemad.

Pinnaviimistluse valik tekitab samuti palju arutelu. Lakitud pinnaga parkett on vastupidavam kriimustustele ja määrdumisele, kuid samas on tekkinud vigastusi keeruline parandada. Õlitatud pinnaga puit on õige valik ehedust hindavale inimesele, keda ei häiri põrandal kajastuvad elamise jäljed ning korrashoiuks vajab see põrand lihtsamat kuid regulaarset hooldust.

Korkparkett üllatab mugavusega, olles astumisel mõnusalt soe ja pehme. Korgi elastsus ja soojuse hoidmise võime teevad sellest ideaalse magamistoa või lastetoa põranda.

Parkettpõranda valiku tegemisel abistavad meie konsultandid.