SILBONIT – TSEMENTKIUDPANEELID

Itaalia tootja Societa’ Italiana Lastre Spa (firma asutati 1961) valmistab heade tehniliste omadustega vastupidavaid tsementkiudplaate Silbonit® aastast 1973.
Silbonit® tsementkiudplaatide valmistamiseks on kasutatud kvartsliiva, tsementi ja tsellulooskiudu. Tooted on autoklaavitud. Vastavalt standardile EN12467:2012 on plaatidel vastupidavusklass A , tugevusklass 5, tulekindlus A2-s1, d0.

Silbonit® plaatide on tule-, mädanemis- , kahjurite- ja seentekindlad ning nende tugevusnäitajad on paremad kui tavalistel tsementkiudplaatidel, mille tugevusklass on reeglina 3.
Silbonit® plaatide standardmõõdud on 1200×2500 mm ja 1200×3000 mm, paksus 6 kuni 30 mm. Fassaadikattena on sobilik kasutada alates 8 mm-paksusega plaati.

Silbonit® plaadid on saadaval 12 värvitoonis. Plaate on võimalik tellida mitme erineva pinnatöötlusega – hüdrofoobseks töödeldud, grooved, reljeefne Stripes, Sandblasted või UV-kiirgusega kõvastatud lakiga kaetuna. UV-kiirgusega kõvastatud lakk annab lisaks veekindlusele parema kaitse määrdumise vastu, kergendab graffiti eemaldamist ning annab plaatidele kerge läike. Lisaks on saadaval 3 toonis Surface viimistlusega plaadid.

PÄRINGUVORM

Failiformaadid: jpg, png, pdf, dwg. Maksimaalne suurus 10MB.