Prodema – ProdEX naturaalse puiduspooniga  HPL – kompaktpaneelid

Hispaania tootja Prodema S.A ProdEX plaadid ühendavad endas puidu väljendusrikkuse ja tehismaterjali vastupidavuse. Valikus on tooted nii fassaadile (ProdEx) kui ka sisetingimustesse (ProdIN). ProdEX-plaadid on suurepäraseks alternatiiviks fassaadivineerile, vajades hooldust ainult pesemise näol. Materjalil on väga hea ilmastikukindlus. Valikus on üheksa erinevat tooni. Plaadid tuleb paigaldada ventileeritava fassaadi põhimõttel, et oleks tagatud materjali ilu säilimine. ProdEX fassaadipaneelide loomulik ilu on inspireerinud paljusid arhitekte ja tellijaid ning sellega viimistletud unikaalseid hooneid võib leida kogu maailmas.
Plaatide standardsuurus on 2440×1220 mm, paksus 8 mm (nähtav kinnitus, liim) ja 10-12 mm (mehaaniline peitkinnitus).

Valmistustehnoloogia

ProdEX-plaadid on toodetud kasutades HPL (kõrgsurvelaminaat) valmistamise tehnoloogiat. Materjal koosneb ühel või mõlemal küljel olevast naturaalsest puiduspoonist, mille vahel on bakeliit, mis on tekkinud kõrge surve ja temperatuuri koosmõjul sünteetiliste vaikudega immutatud paberist. Plaadi pealispind on kaetud sünteetiliste vaikude ja PVDF-kattega, mis kaitsevad toodet päikesekiirguse, graffiti ja kahjulike keskkonnamõjude eest.

Paigaldus

Plaadid tuleb paigalda ventileeritava fassaadi põhimõttel (plaadi tagumise külje ja soojustuse vahel peab olema õhkvahe) kas puidust või metallist alustarinditele. Kinnitada kas kruvide või neetidega. Võimalik on ka peitkinnitus.

Garantii

Tehas annab plaatidele garantii 10 aastat. Xenon lambiga tehtud testid (katse simuleerib vananemist välistingimustes) näitavad, et vastupidavus pleekimisele on sõltuvalt dekoorist 10000-15000 tundi, mis vastab ca 20-30 aastale.

Tarneaeg

Tellimisel tuleb arvestada ca 4-7 nädalase tarneajaga. Populaarsemad toonid on saadaval laovalikus.

PÄRINGUVORM


    Failiformaadid: jpg, jpeg, png, pdf, dwg. Maksimaalne suurus 10MB.