Paola Lenti toodete võtmeks on tema enda loodud unikaalsed materjalid. Kindlasti sina juurde ka julge ja harmooniline värvipalett, mis on aegade jooksul arenenud intuitiivselt ja praktikast lähtuvalt. Katsetades  ja uurides tänapäevaseid tehnilisi võimalusi on ta realiseerinud oma  eesmärki murda traditsioonilisi piire sise- ja väliruumide vahel. Läbi sellise uurimistöö on nad loonud ainuomaseid, äratuntava käekirjaga materjale, mis on vastupidavad nii päikesekiirtele, vihmale ja basseiniveele. Nii on ta muutnud vaipade ja pehme mööbli olemust, lubades nendel delikaatsetel ja väärtuslikel esemetel leida kasutust õues.

Pöörates kataloogi lehti avastame uusi maastikke, kus vastandid täiendavad üksteist: minevik ja olevik, siseruum ja väliruum, traditsioon ja tehnoloogia.

Materjal on oluline

Tootmisprotsess ühendab endas traditsioonid ja käsitööoskused kõige kaasaegsemate tööstuslike ja tehniliste lahendustega. Mõlemad, nii traditsioon kui tehnoloogia, omavad olulisi ja tähtsaid aspekte, nende ühendamine tugevdab mõlemaid. Enamus tooteid on selle koostöö tulemus. Sellest kooslusest avastame vastandlikke olukordi, kus vastupidavad metallkonstruktsioonid on kombineeritud naturaalselt töödeldud puiduga, elegantsed käsitsi heegeldatud lillevaibad on loodud high-tec kunstmaterjalist, klassikaline siseruumide mööbel on käsikäes samaväärsete õueseeriatega. Kõik on loodud ühtse stiiliga, kus miski ei ole juhuslik ja kõik tundub loomulik.

Kokkusobivad tooted

Paola Lenti ei loo kollektsioone nagu tavapäraselt on kombeks. Pigem püüab ta luua alfabeeti, millest igaüks võiks valida enda elustiilile sobivad esemed ja need omavahel kokku sobitada. Kõik tema tooted on ajatud nii kvaliteedi, funktsionaalsuse, värvide ja esteetika poolest. Vorm on ääretult lihtne ja pretensioonitu, kus esikohal on kvaliteet, vastupidavus ja funktsionaalsus. Ta loob tooteid, mis oleksid kainelt vajalikud ja elaksid üle kõik moed ja trendid, teeniksid meid elegantselt ja diskreetselt. Toodete arendamine ja täiustamine ei toimu kunagi ümbritseva maailma ega elukvaliteedi arvelt.

Mööbel, mis väärtustab inimest

Me peaksime pidama loomulikuks ja iseenesestmõistetavaks seda, mida me tänapäeval tegelikult peame luksuseks: omada vaba aega, veeta seda õues looduse keskel, nautida rahu ilma muretsemata ja kiirustamata. See on tänapäeva inimeste tihti ka väljaütlemata unistus, kuid peaks olema loomulik osa meie elust. Paola Lenti oma tootearendustes lähtub sellest unistusest ja püüab luua selleks sobivat keskkonda. Keskmeks on alati inimene ja loodud tooted ei ole skulptuurid, vaid funktsionaalsed esemed, mis teenivad meid elegantselt ja diskreetselt. Nad austavad seda ümbritsevat keskkonda, kuhu nad paigutuvad. Mööbel ise ei ole kunagi esiplaanil ja ei tohiks kunagi vähendada keskkonna väärtust. Toodete arendamine ja täiustamine ei toimu kunagi ümbritseva maailma ega elukvaliteedi arvelt. Kõik uuendused on läbivad ja kaasavad endaga ka varasemalt loodud tooted. Nii ei muutu need kunagi vanaks ja sobituvad alati ka uuema loominguga. Ükski toode ei ole kunagi lõplik ja on oluline, et kõik tooted areneksid samas tempos, muutudes ühtseks tervikuks, ühtseks stiiliks, mis annab edasi empaatiat looduse ja toodete vahel.

Tehtud tööd:

Elutuba Kakumäel

Villa Nizzas 

PÄRINGUVORM


    Failiformaadid: jpg, jpeg, png, pdf, dwg. Maksimaalne suurus 10MB.