Silbonit – tsementkiudpaneelid

Itaalia tootja Societa’ Italiana Lastre Spa (firma asutati 1961) valmistab heade tehniliste omadustega vastupidavaid tsementkiudpaneele Silbonit® aastast 1973.

Silbonit® tsementkiudpaneelide valmistamiseks on kasutatud kvartsliiva, tsementi ja tsellulooskiudu. Tooted on autoklaavitud. Vastavalt standardile EN12467:2012 on paneelidel vastupidavusklass A , tugevusklass 5, tulekindlus A2-s1, d0.

Silbonit® paneelid on tule-, mädanemis- , kahjurite- ja seentekindlad ning nende tugevusnäitajad on paremad kui tavalistel tsementkiudpaneelidel, mille tugevusklass on reeglina 3.

Silbonit® paneelide standardmõõdud on 1200×2500 mm ja 1200×3000 mm, paksus 6 kuni 30 mm. Fassaadikattena on nähtava kinnituse puhul sobilik kasutada 8 mm-paksusega paneeli ning peidetud mehaanilise kinnituse puhul 15 mm-paksusega paneeli.

Silbonit® paneelid on saadaval 8 värvitoonis. Paneele on võimalik tellida 2 erineva pinnatöötlusega – hüdrofoobseks töödeldud või UV-kiirgusega kõvastatud lakiga kaetuna.  UV-kiirgusega kõvastatud lakk annab lisaks veekindlusele parema kaitse määrdumise vastu, kergendab graffiti eemaldamist ning annab paneelidele kerge läike.

Back to top