Fiandre

Fiandre (täisnimega GranitiFiandre) tehas alustas tegevust enam kui 30 aastat tagasi eesmärgiga pakkuda ülikvaliteetseid täismass keraamilisi plaate. Firma algusaegadel nimetati materjali keraamiliseks graniidiks, mis oli tingitud toodete tugevusest ja vastupidavusest.

Fiandre looduskivist inspireeritud plaate – sarjadest New Stone, New Marble ja New Granit ning ka traditsioonilisematest sarjadest Graniti ja Tinte Unite – on kasutatud palju ühiskondlikes ruumides (kaubanduskeskused, kontorihooned, kinod, haiglad, lennujaamad, koolid jne). Tänu toodete suurepärastele tehnilistele omadustele peavad nad vastu ka suure kasutuskoormusega kohtades. New Stone-Marble-Granit tootevalik jäljendab pea täiuslikult looduskivimite nüansirikkust. Tooraine homogeensusest ja kontrollitud tootmisprotsessist tulenevad paremad tehnilised omadused. Viimastel aastatel on ettevõte hakanud välja töötama tooteid, mis ühendavad kõrgeimad tehnilised standardid disainiga, mis ei ole enam inspireeritud looduskivimitest.

Tulemuseks on erinevates mustades, valgetes, beežides ja pruunides toonides minimalistlikud sarjad nagu New Ground ja Exential.

Kõige värskemaks uudiseks on suurte mõõtudega kuni 3000×1500 mm plaadid, mida võimaldab toota uudne pressimise tehnoloogia.  Neid plaate leiab mitmetest seeriatest ühise nimetusega Maximum kontseptsioon alt. Nende hulgas on unikaalne Precious Stones seeria, kus on ühendatud keraamiline aluspind ja õhukese sünteetilise vaigu kiht. Tulemuseks on imeliselt sügavad värvitoonid, mis meenutavad haruldasi ja eksklusiivseid looduslikke materjale nagu merevaik, malahhiit, sinine ahhaat ja karneool.

Üks viimaseid uuendusi on pinnatöötlus  ACTIVE ® TiO2 (titaanoksiid), mida pakutakse mõningate plaatide puhul. Nanotehnoloogial põhinev fotokatalüütiline TiO2-pinnakate hävitab mikroorganisme (viirused, bakterid) ning lagundab ebameeldivaid lõhnu (jäätmed) ja kahjulikke gaase (autode heitgaasides sisalduv CO).

Back to top