Appiani

Appiani asutati aastal 1873 friiside, katusekivide ja telliste tootmiseks. Kuivpressitud plaatide tootmist alustati 1900. aastal ning 1929. aastal oldi teerajajaks värviliste plaatide tootmisel. 1993. aastal alustas ettevõte glasuuritud punase keraamika tootmist eksklusiivse “monopressocottura” (ühekordselt pressitud ja põletatud) tehnoloogiaga.

Valmis materjal on minimaalse veeimavusega (<1%) ning seega sobiv kasutuseks basseinides. Kuna plaadid on külmakindlad, sobivad need ka välistingimustesse. Glasuuritud pind võimaldab suurt valikut ühevärviliste plaatide tootmist (seeriad  Anthologia, Fashion, Seta), millest üks seeria (Open Space) pakub loomulikumaid pehmemaid toone nii matt- kui ka libisemiskindla (R11 B) pinnaga.

Seeria Metallica puhul lisatakse glasuurile metallosakesi, mis tekitavad lummava valgusemängu ja värvide peegelduse. Glasuurpinna tugevus sõltub värvist – osa värvilistest plaatidest sobivad vaid eluruumidesse või väikse kasutuskoormusega ühiskondlikesse ruumidesse ning vastupidavamad tooted sobivad kõikjale.

Appiani pakub laialdast valikut mosaiike nii standardmustrites kui ka vastavalt tellija soovile.

Back to top