Baieri firma Rieder Faserbeton Elemente GmbH kohta võib õigusega öelda, et nemad „leiutasid“ 20. sajandi lõpus klaaskiudbetooni kui arhitektuurse fassaadikattematrjali. Kaubamärk fibreC on saanud klaaskiudbetooni sünonüümiks.

fibreC tootja eesmärk oli luua kerge betoonplaat, mida saaks kasutada fassaadikattena. Materjal kombineerib betooni eeliseid (mittepõlev, 100% taaskasutatav, säästlik tootmisprotsess ja keskkonnasõbralikkus, suur survetugevus ja ilu) klaaskiu omadustega (suur tõmbetugevus, kergus, vastupidavus korrosioonile). Tehas laiendab oma valikut pidevalt – fibreC on saadaval plaadina (concrete skin), laudise mõõdus (öko skin), kolmemõõtmeliste elementidena (formparts).
Viimasel 20 aasta jooksul on paljud tuntud arhitektid kasutanud oma loomingus fibreC tooteid. Näitena võib siinkohal välja tuua Zaha Hadid Architects’i, Herzog & de Meuron’i jt.

concrete skin plaate toodetakse suuruses 1200×2500/3100/3600mm, paksusega 13 mm. öko skin laudise mõõt on 1800x147x13mm. Saadaval paljudes toonides – valgest (Polar White) mustani (Liquid Black) 7 tooni, 5 tooni pruune ja punakaid, 5 beezikat. Kõik toonid on saadaval 3 erineva pinnaviimistlusega matt (sile), ferro light (liivapritsipind) ja ferro (struktuurne pind).

PÄRINGUVORM

Failiformaadid: jpg, png, pdf, dwg. Maksimaalne suurus 10MB.