POLYCON – KLAASKIUDBETOON

Tšehhi tehas Polycon toodab klaaskiuga tugevdatud betooni (GFRC). Toodete valmistamiseks on kasutatud liiva, tsementi ja klaaskiudu. Klaaskiu kasutamine tõstab materjali elastsusmoodulit ja paindetugevust, mis võimaldab toota nii tasapinnalisi plaate kui ka erikujulisi ruumilisi elemente, mis pakuvad arhitektile ja sisekujundajale lõputuid loomingulisi võimalusi.

Polycon GFRC välisilme võib olla nii betoonile omaselt hall kui ka läbivärvituna looduslikes toonides (valge, elevandiluu, samethall, liivakivi, antratsiit, terrakota, heleroheline, helepruun, pruun). Eri toonide saamiseks kasutatakse looduslikke värvipigmente. Pinnavärvi kasutades saab Polycon GFRC-d ka nii RAL- kui ka NCS-värvisüsteemis. Polycon GFRC tuleklass on A1.

Betoon on poorne materjal. Kasutades tooteid välistingimustes, on soovitatav tellida need hüdrofoobseks töödelduna, mis parandab pinna veekindlust ja vastupanuvõimet määrdumisele. Tehases või ehitusplatsil on võimalik tooteid töödelda ka selliselt, mis võimaldab pinna lihtsamat puhastamist (nt graffiti eemaldamist). Vastav töötlus annab pinnale kerge läike.

Polycon GFRC pind võib olla nii sile, kare kui ka reljeefne. Mustrite valik on äärmiselt suur , vt https://www.reckli.com/en/. Samuti saab pinda töödelda graafilise betooni tehnoloogiat kasutades, vt Graphic Concrete ®  http://www.graphicconcrete.fi

Polycon GFRC toodetel ei ole kindlaid mõõte, toodetakse vastavalt projektile. Tänu sellele ei teki materjalikadu ja lõikamiskulusid. Arvestada võiks, et plaate, mis on suuremad kui 1500×4200 mm on raske käsitseda ja paigaldada. Plaadi paksus sõltub suurusest ja pinnastruktuurist – standardpaksus on 13-15 mm.

Polycon GFRC garantii on 5 aastat, teatud juhtudel võidakse seda pikendada 10 aastani.

PÄRINGUVORM

Failiformaadid: jpg, png, pdf, dwg. Maksimaalne suurus 10MB.