Elam

Soome firma Elam Oy pakub dekoratiivseid tulekindlaid paneele, mis on mõeldud kasutamiseks põhiliselt ühiskondlike ruumide seinte katmiseks ja ripplagede tegemiseks. Paneelid võivad olla siledad või perforeeritud pinnaga (akustilised, valikus on 30 eri standardperforatsiooni). Paneeli pinnaviimistluseks on tavaliselt lakitud või õlivahaga töödeldud puiduspoon, laminaat või värv.

Alusplaadina kasutatakse tugevaid ja tulekindlaid tsementkiud- või tsementlaastplaate, mis ei sisalda orgaanilisi liimaineid, formaldehüüdi ega asbesti. Soovi korral võib alusplaat olla ka läbivärvitud. Juhul, kui kasutuskohale ei esitada tulekaitsenõudeid, võib alusplaadina kasutada ka MDF-, puitlaastplaati või vineeri. Paneelide pinna võib lasta viimistleda puidu- või kivispooni, metallikihi, kõrgsurvelaminaadi (HPL) või värviga.

Elam’ist on võimalik tellida ka kumeraid paneele (puiduspooni või värviga kaetud painutatud MDF-plaadid), võresid, ruumieraldajaid ja perforeeritud siseviimistluspaneele (3 mm MDF või 4 mm vineer, värvitud või spoonitud). Tehas pakub ka kinnitustarvikuid nii seinte kui ka ripplagede jaoks.

Standardmõõdud on 2600 x 200-300-600-1200 mm, 1200 x 600-1200 mm, 600 x 600 mm; paksus 12 või 16 mm.

Back to top